Wybór opon zimowych

Wybór opon zimowych

W toku jazdy na nawierzchniach pokrytych śniegiem lub przymarzniętym deszczem powinno się unikać gwałtownego hamowania jak również przyspieszania. W zimie jadąc za samochodami powinno się zwiększyć odległość od aut poruszających się przed nami. Samochody wyposażone w nowe opony powinno się przez pierwsze 500 km prowadzić bardzo spokojnie.

Przy zakładaniu opon zimowych jedynie na jedną oś nie obwaruje bezpieczeństwa ani również należytych osiągów. Czterokołowce wyposażone tylko w dwie opony zimowe prędzej traci przyczepność do powierzchni jak również zwiększa ewentualność poślizgu, aniżeli samochód zaopatrzony w komplet opon. W przypadku samochodów z napędem na cztery koła założenie kompletu jest nieodzowne. W sytuacji podczas gdy nie mamy pieniędzy na komplet opon jak również ograniczamy się do zakupu jedynie dwóch to poleca się aby zakładać te nowe na część przednią. Dzięki temu zyskuje się doskonalszą przyczepność przy ruszaniu jak również hamowaniu oraz skręcaniu.

Niebezpieczeństwo wystąpi tylko w czasie poślizgu, jaki podczas takiej mieszaniny opon może być ciężki do opanowania. Kierowcom, którzy bez przekonania czują się na drogach rekomenduje się zakładanie zimowych opon na tylnią część.

Podobne artykuły

Czy przyciemnianie szyb jesteśmy wstanie wykonać na własną rękę?

Przyciemnione szyby można było spotkać już kilkanaście lat temu, ...

Kupno samochodu używanego

Kiedy pragniemy nabyć auto używane, właściwym rozwiązaniem jest ...

Dla jakich psów wskazane jest ogrodzenie elektryczne?

Ogrodzenia elektryczne dla psów stanowią nowy wymiar ...

Jazz taniec współczesny

Jazz - korzenie tańca jazzowego sięgają końca XIX wieku, jednak jak ...