Odpoczynek na łonie natury

Odpoczynek na łonie natury

W dobie powiększania się aglomeracji miejskich a dodatkowo rosnącego zanieczyszczenia powietrza, ludzie wypatrują miejsc wypoczynku lub rekreacji o odrębnym charakterze, niż ta jaka oferowana w mieście.

Wyczekują kontaktu z naturą, a taki zdoła im umożliwić rejon ciekawy turystycznie. Niezmiernie popularna jest agroturystyka. Jest to forma relaksu u rolnika, w działającym gospodarstwie rolnym. W wielu z nich można zatrzymywać się, konsumować wspólne posiłki z gospodarzami, uczestniczyć w pracach na roli, badać wzrokiem jak na co dzień wygląda hodowla zwierząt a dodatkowo uprawa roślin. W agroturystyce zapewnia się domową aurę. Idzie otrzymać tam zdrową, świeżą żywność.

W Unii Europejskiej agroturystyka lubelskie jest wspierana przez specjalne programy, jakich zadaniem jest wspomaganie rozwoju terenów rolniczych. 10% farmerów czerpie z agroturystyki środki pieniężne, jakie są w wielu przypadkach ich jedynym źródłem utrzymania. Czerpanie profitów z tej działalności potrzebuje inwestycji. Po czasie się one zwracają. Agroturystyka stanowi 15% udziału w rynku turystycznym

Podobne artykuły

Informatyka daje wiele możliwości

Jeśli ktoś chce móc pracować w wielkich koncernach, ale ...

Czy przyciemnianie szyb jesteśmy wstanie wykonać na własną rękę?

Przyciemnione szyby można było spotkać już kilkanaście lat temu, ...

Masaż klasyczny na piękność

Masaż klasyczny jest najpopularniejszym masażem, który w może ...

Prasa do owoców

Każdy kto chce pozyskać świeży sok owocowy czasami musi wiele się ...