Odpoczynek na łonie natury

Odpoczynek na łonie natury

W dobie powiększania się aglomeracji miejskich a dodatkowo rosnącego zanieczyszczenia powietrza, ludzie wypatrują miejsc wypoczynku lub rekreacji o odrębnym charakterze, niż ta jaka oferowana w mieście.

Wyczekują kontaktu z naturą, a taki zdoła im umożliwić rejon ciekawy turystycznie. Niezmiernie popularna jest agroturystyka. Jest to forma relaksu u rolnika, w działającym gospodarstwie rolnym. W wielu z nich można zatrzymywać się, konsumować wspólne posiłki z gospodarzami, uczestniczyć w pracach na roli, badać wzrokiem jak na co dzień wygląda hodowla zwierząt a dodatkowo uprawa roślin. W agroturystyce zapewnia się domową aurę. Idzie otrzymać tam zdrową, świeżą żywność.

W Unii Europejskiej agroturystyka lubelskie jest wspierana przez specjalne programy, jakich zadaniem jest wspomaganie rozwoju terenów rolniczych. 10% farmerów czerpie z agroturystyki środki pieniężne, jakie są w wielu przypadkach ich jedynym źródłem utrzymania. Czerpanie profitów z tej działalności potrzebuje inwestycji. Po czasie się one zwracają. Agroturystyka stanowi 15% udziału w rynku turystycznym

Podobne artykuły

Okna drewniane w naszych domach

Trudno jest w dzisiejszych czasach sprawić, by nasze mieszkanie lub ...

Romantyczna sukienka koronkowa

Kobieta najpiękniej wygląda w sukience. Najbardziej kobieco i ...

Dbamy o kwiaty doniczkowe

Kwiaty doniczkowe to dekoracja niezbędna w każdym domu. Zależnie od ...

Manicure i pedicure - parę informacji

W dzisiejszym świecie, gdzie większość osób jest zabiegana ...