Dom piętrowy czy może parterowy?

Dom piętrowy czy może parterowy?

Mnóstwo osób decydujących się na budowę domu zadaje sobie bardzo kluczowe dla projektu domu pytanie: czy ma to być dom parterowy czy może dom piętrowy?

Pierwszą rzeczą jaka przychodzi do głowy jest oczywiście koszt. Dom parterowy może zostać zbudowany szybciej i taniej aniżeli dom piętrowy. Jednak dom parterowy będzie posiadał znacząco mniejszą powierzchnie. Dom piętrowy pozwala na dość wygodne podzielenie domu na strefy użytkową a także sypialnianą. Co prawda domy piętrowe są nieco droższe w budowie, jednak w użytkowaniu bywają wygodniejsze. W zależności od potrzeb a również liczby osób jaka ma zamieszkać w konkretnym domu, podejmując decyzję jaki dom wybudować należy rozważyć wszystkie za i przeciw.

Na decyzję wpływa również gust mieszkańców. Dla niektórych dom parterowy może okazać się w pewien sposób uroczy i ładny pod względem estetycznym, dla innych natomiast może okazać się on zbyt prosty i nieciekawy. Decydując się na budowę domu warto się również przyjrzeć powstałym już domom, zarówno tym parterowym jak i tym piętrowym, żeby podjąć bardziej świadomą decyzję. Nie jest to w końcu decyzja na dni, tygodnie czy też miesiące, ale na lata.

Podobne artykuły

Wymagania pracodawcy

Każdej kobiecie, która urodziła dziecko a wcześniej była ...

Aktorka – kto nie chciał nią być?

Każdy z nas będąc dzieckiem miał swoje marzenia i plany na dorosłe ...

Ogród a pies

Spełniliśmy w końcu swoje marzenie. Mamy własny, duży  dom i ...

Pożyczki po domowemu

Wiele podmiotów gospodarczych specjalizujących się w ...